مرتضی مهرابی

ارتباط جهت مشاوره و ثبت سفارش

0911-559-6820
عنوان ها
مشاوره سئو

مشاوره سئو

همان‌طور که می‌دانید پس از فراگیر شدن کرونا و روی آوردن کسب و کارها به سمت و سوی آنلاین و دیجیتالی شدن، رقابت در این فضا بسیار سخت شده است. به همین منظور برای بالاتر بردن رتبه سایت و یا فروشگاه اینترنتی، نیاز به سئو دارید. البته بسیاری از صاحبان مشاغل به پشتیبانی شبانه‌روزی یک فرد یا شرکتی که برای آن‌ها خدمات سئو ارائه دهد نیاز آن‌چنانی ندارند. اینگونه مشتریان به فردی نیاز دارند که بتواند تنظیمات فنی سئو و زیرساخت لازم را فراهم کند، در واقع راه و روش کار را برای آن‌ها نشان دهد. چنین فردی که مشاور سئو نام دارد ویژگی‌های دیگری نیز دارد که در ادامه شرح می‌دهیم. دقت کنید اگر سایت شما در صفحه اول نتایج موتورهای جستجو نمایش داده نشود، مشتریان خود را از دست می‌دهید زیرا به‌طورکلی آن‌ها از وجود شما اطلاع ندارند.

 

مشاوره سئو چیست؟

به بیان ساده مشکلات سایت یا سازمان  که مرتبط با حوزه‌ی سئو است، به فرد مشاور اعلام می‌شود، درواقع موضوع توسط کارفرما بیان شده، سپس مشاور برای آن سلوشن ارائه داده و سازمان آن را پیاده می‌کند. البته باید انتظارات کارفرما نیز مدیریت شده و برای آن محدوده‌ی مشخصی تعریف شود. برای هر بخشی از کار نیاز است که قرارداد جداگانه‌ای گردآوری شود. شما باید بدانید که مشاوره سئو خدمات مشخص و تفکیک شده‌ای نیست، بلکه توافق اولیه مهم است. درواقع یک سری خدمات و وظایف با KPI‌های مشخص در بازه‌های تعیین شده تعریف می‌شود. در این مورد مشاور سئو باید در مورد مسئولیت‌های خودش شفاف صحبت کند تا بتواند تمرکز بیشتری به وظایف خود داشته باشد.

چنین فردی علاوه بر اینکه به شما کمک می‌کند تا رتبه بالاتر در موتورهای جستجو داشته باشید، بلکه باعث بهبود کیفیت بازدیدکنندگان سایت نیز می‌شود. مشاور حرفه ای فوت و فن‌هایی به شما معرفی می‌کند تا کاربرهای وب‌سایت شما بسیار مرتبط بوده و ترافیک افزایش یابد. همچنین وظایف دیگری نیز دارد که در این بخش به موارد مهم آن اشاره می‌کنیم.

 

وظایف مشاور سئو چیست؟ (۵ مورد)

درگذشته مشاوران سئو به‌صورت تمام‌وقت برای دفتر کار می‌کردند، اما این روزها بسیاری از آن‌ها و همچنین متخصصین سئو به‌صورت ریموت وظایف خود را انجام می‌دهند. برخی از وظایف مهم مشاور حرفه ای سئو را در ادامه شرح می‌دهیم:

۱) شناخت و تدوین اهداف بیزینس

درواقع مشاوران سئو قبل از اینکه استراتژی خودشان را شروع کنند، باید اهداف تجاری و بازاریابی مشتری را شناخته و درک کنند. آن‌ها باید بدانند که شما می‌خواهید به چه چیزی برسید. در این صورت حتی انجام تجارت و سئو با وجود این دانش به‌راحتی امکان‌پذیر است. پس‌ازاینکه اهداف کسب و کار شما بررسی شد، او رقبا را تحلیل کرده تا با توجه به رقیب‌های شما کلی راه‌حل مفید ارائه دهد. اگر شما فرد مناسبی را برای مشاوره سئو انتخاب کرده باشید چنین تجزیه و تحلیلی را بسیار هوشمند و درست انجام داده، درنتیجه باعث می‌شود شما در مسیری که برای سئو سایت خود برگزیده‌اید، بسیار حرفه‌ای عمل کنید.

۲) تدوین استراتژی سئو

یکی از خدمات مهمی که مشاوران سئو حرفه ای ارائه می‌دهند، تدوین استراتژی سئو در حوزه‌های مختلف است. این‌گونه افراد برای رسیدن به رتبه‌های برتر گوگل، استراتژی‌های منحصربه‌فردی را اجرا می‌کنند. درواقع مشاوره سئو از ابزارها و تکنیک‌هایی استفاده می‌کند تا بر اساس حجم جستجو، میزان رقابتی که وجود دارد و همچنین نرخ تبدیل؛ کلمات کلیدی هدفمند و محبوب مرتبط با کسب و کار شما را پیدا کنند. درواقع با کیورد ریسرچ مناسب، عبارت‌هایی را پیدا می‌کند که مخاطب‌ها برای رسیدن به سایت شما در گوگل جستجو می‌کنند.

برای تدوین استراتژی سئو باید به انواع سئو تمرکز شود که شامل موارد زیر است:

  • سئو داخلی
  • سئو خارجی
  • سئو تکنیکال
  • سئو ‌محلی

هرچند این موارد را به طور کامل در مقاله‌های جدا شرح می‌دهیم اما به‌طور خلاصه در ادامه به تعاریف آن بسنده می‌کنیم.

مشاوره سئو داخلی

سئو داخلی یا آن پیج سئو On-Page SEO به سئوی محتوای داخل سایت و تمام مباحث مرتبط با آن اشاره دارد. این مباحث شامل تحقیق کلمه کلیدی یا کیورد ریسرچ، روش‌های افزایش کیفیت محتوا، استفاده از لینک‌های داخلی مناسب و مواردی از این قبیل است. البته انتخاب موضوع‌های مناسب قبل از کیورد ریسرچ را فراموش نکنید‌. مشاور سئو در مورد سئو داخلی راهکارهایی زیادی ارائه می‌دهد که در جلسات مشاوره در مورد آن به طور مفصل بحث می‌شود.

مشاوره سئو خارجی

به هر کاری که در خارج سایت انجام شود سئو خارجی یا آف پیج سئو Off-page SEO گفته می‌شود. به‌عنوان‌مثال لینک بیلدینگ یا دریافت لینک از سایت‌های معتبر شامل این بخش می‌شود. در سئو خارجی باید وضعیت انکرتکست‌های لینک‌های خارجی ‌بررسی شود. سایت‌هایی که از آن‌ها لینک گرفته‌اید و همچنین سایت‌های معتبری که بهتر است از آن‌ها لینک بگیرید معرفی می‌شوند. مشاور حرفه ای سئو به شما می‌گوید چه میزان بک‌لینک و رپورتاژ در طی روز و یا طی ماه باید ساخته شود، درواقع در مورد چگونگی لینک بیلندینگ روش‌های تجربی و مفیدی را پیشنهاد می‌دهد.

مشاوره سئو تکنیکال

سئو تکنیکال یا سئو‌ فنی Technical SEO نیز به معماری سایت مرتبط می‌شود. در سئو تکنیکال به‌طور خلاصه به بهبود UX سایت پرداخته تا کاربران سهولت بیشتری در استفاده از سایت داشته باشند، همچنین سرعت سایت را افزایش داده و از کدهای استراکچردیتا برای فهم بیشتر موتورهای جستجو بهره می‌بریم. در این بخش، کدنویسی بک اند Back-End نیز مطرح است و راهنمایی‌های لازم ارائه می‌شود. موارد بسیار مهم دیگری نیز وجود دارد و مشاور آ‌ن‌ها را رعایت می‌کند که شرح آن در این مقاله نمی‌گنجد.

مشاوره سئو محلی

در برخی از مشاغل باید به سئو محلی نیز اهمیت داده شود. در سال‌های اخیر جستجوهای محلی اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. به‌عنوان‌مثال میزان سرچ عبارت‌هایی حاوی «نزدیک من» بسیار افزایش یافته است.

۳) تدوین استراتژی کسب سود از سئو

در این مرحله، مشاور سئو باید کیورد ریسرچ و استراتژی را طوری ایجاد کند که با توجه به بودجه کارفرما بیشترین بازده و سوددهی را داشته باشد. در ادامه به دو مورد مهم می‌پردازیم:

کیورد ریسرچ دقیق با توجه به بودجه کارفرما

در شرایطی که بودجه کارفرما آن‌چنان زیاد نیست که بر روی کیوردهای پررقابت سئو کنیم، بنابراین در چنین شرایطی باید بر روی کیوردهای دم بلند یا طولانی کار کنیم. این کیوردها هرچند سرچ کمی دارند، اما همان ورودی‌های کم، نرخ تبدیل بالایی دارند و باعث فروش بیشتری می‌شوند.

برای سوددهی بیشتر می‌توانیم استراتژی را طوری ایجاد کنیم که کاربرهایی جذب شوند که در مرحله میانی قیف فروش هستند و تا حدی جذب کردن آن‌ها راحت‌تر از کاربران ابتدای قیف فروش است.

همچنین در بحث آف پیج نیز دقت کنیم که رفرال دامین را بالا ببریم، به جای اینکه رپورتاژ در سایت‌های قوی با هزینه زیاد ایجاد کنیم.

نگران نباشید اگر مشاوره سئو فردی مجرب و خبره باشد، از تمامی این استراتژی‌های سئو اطلاع داشته و باعث رتبه بهتر در گوگل و بازگشت سرمایه شما خواهد شد.

بهینه‌سازی سرعت صفحات سایت

ازجمله استراتژی‌های کسب سود از سئو این است که سرعت بارگیری محتوای وب‌سایت خود را بهینه کنید. درواقع اگر سرعت سایت شما بالا نباشد، حتی اگر کیفیت محتوای شما بالا باشد، اما مخاطب وب‌سایت شما را بازدید نکرده، درنتیجه رتبه شما افزایش پیدا نمی‌کند.

۴) دریافت لینک از وب‌سایت‌های دیگر

هرچقدر شما از وب‌سایت‌های معتبر بک لینک بیشتری داشته باشید، درواقع به محتوای شما لینک بیشتری داده باشند موتورهای جستجو این برداشت را از سایت شما می‌کنند که محتوای آن بسیار باکیفیت و مرتبط است، بنابراین در موتورهای جستجو در رتبه بالاتری قرار خواهید گرفت‌. فرد مشاور باید با چگونگی تأثیر رپرتاژ نیز اطلاعات کافی را دارا باشد تا بودجه شما هدر نرود.

۵) جذب کاربرهای مرتبط

یکی دیگر از وظایف مشاور سئو این است که ترافیک سایت شما بالا رود. درواقع او هرگز نباید تقلب کند و از روش‌های کلاه سیاه اقدام به جذب مخاطب کند، زیرا آسیب‌های جبران‌ناپذیری به سایت شما وارد می‌شود. حتماً از مشاور بپرسید که استراتژی او برای جذب کاربر چیست.

 

یک مشاور حرفه ای سئو چه ویژگی‌هایی دارد؟

بسیاری از افراد نمی‌دانند که یک مشاوره سئوی خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد تا بتوان به او اعتماد کرد؟ در ادامه به برخی از خصوصیات مهم آن اشاره می‌کنیم:

شناخت نقاط ضعف و قوت سایت

یک مشاور سئوی خوب و حرفه‌ای با توجه به سابقه و دانش بالایی که در زمینه‌ی کسب رتبه‌های برتر در موتورهای جستجو دارد، ابتدا باید در مورد شرکت و یا کسب و کار شما اطلاعات لازم را کسب کند. سپس نقاط ضعف آن را شناسایی و درصدد رفع آن راهکارهای عملی ارائه دهد و نقاط قوت آن را بهبود دهد.

ارائه گزارش و نظارت مؤثر

مشاوران سئو باید ارتباط خوب و مؤثری با مشتری برقرار کنند. درواقع آن‌ها باید در طی زمان‌های اعلام‌شده گزارش مناسب را ارائه داده تا مشتری متوجه شود استراتژی‌هایی که توسط مشاوره سئو پیشنهاد شده مؤثر بوده یا خیر. همچنین  بتوانند میزان پیشرفت و دستیابی به اهداف تجاری خودشان را بررسی کنند‌.

درواقع فقط کافی نیست که مشاور راهکارهای افزایش ترافیک و سایر پیشنهادات دیگر را بیان کند، بلکه باید بتواند گزارش‌های خوب و ماهانه نیز ارائه دهد. البته این مورد در صورتی است که مشتری درخواست منتورینگ بدهد.

صداقت مشاور بسیار مهم است

اگر شما در انتخاب مشاور سئو دقت کافی را داشته باشید و با فردی همکاری کنید که صادق بوده و درک مناسبی از سئو داشته باشد، شما یک سرمایه‌گذاری بسیار سودآور برای خود رقم خواهید زد. هرچند که روش‌هایی مانند تبلیغات پولی، تبلیغات آفلاین و تمرکز بر سایر حوزه‌های کسب و کار ممکن است نتایج مناسبی را ارائه دهد، اما هدف شما از استخدام مشاور سئو این است که سایت شما ازنظر سئو و استراتژی‌های آن بهبود یابد. به همین منظور مشاور باید هنگام ارائه، بسیار صادق باشد و به طور کامل شرح دهد که از چه روش‌هایی قصد استفاده دارد.

مشاوره باید فردی قابل اعتماد باشد

همان‌طور که می‌دانید روابط تجاری بر اساس اعتماد ساخته شده است. بنابراین باید فردی را به‌عنوان مشاور انتخاب کنید که قابل اعتماد باشد. زیرا اگر قصد دارید اطلاعات تجاری و کسب و کار خود را در اختیار مشاور قرار دهید، بنابراین باید مطمئن باشید که از این اطلاعات برای سود بیشتر کسب و کار شما استفاده می‌کند‌. شما می‌توانید با فرد موردنظر خود یک جلسه‌ای را پیشنهاد داده و از او بخواهید تا برخی از اطلاعات رایگان و استراتژی‌هایی که به شما کمک می‌کند را ارائه دهد.

مهارت‌های ارتباطی قوی

مشاور سئو باید به صحبت‌های مشتری به خوبی گوش دهد، درواقع هنر گوش دادن را داشته باشد. پس‌ازاینکه چالش‌هایی که مشتری با آن‌ها مواجه است را بررسی کرد، راه‌حل مناسب را به عبارت قابل‌فهم بیان کند. درواقع باید از اصطلاحات تخصصی فنی اجتناب کند، زیرا در این صورت باعث ایجاد ترس در مشتریان می‌شود. بسیاری از صاحبان کسب و کارها حتی نمی‌دانند واقعاً سئو چیست! اگر مشاور سئو نتواند به خوبی به مشتریان گوش دهد و توانایی انتقال اطلاعات را به‌سادگی نداشته باشد، آن جلسه شکست خواهد خورد.

شفاف‌سازی از خدماتی که ارائه می‌دهد

یکی دیگر از ویژگی‌های مشاور سئوی خوب و حرفه‌ای این است که از خدماتی که قصد دارد برای شما ارائه دهد به‌طورکلی پرده‌برداری کرده و مسیر راه را به‌طور شفاف برای شما بیان کند. چنین فردی حتی هزینه‌های سئوی سایت را به شما اعلام می‌کند تا بتوانید دید کلی از هزینه‌هایی که باید برای بهینه‌سازی سایت خود انجام دهید به دست آورید‌. او به طور کامل و شفاف استراتژی‌ها و برنامه‌هایی که انجام می‌دهد تا سایت شما بالا بیاید را بیان می‌کند تا شما بدانید چگونه به صفحه اول گوگل دست می‌یابید. دقت کنید همان‌طور که گفتیم تنها شفافیت کافی نیست، بلکه باید گزارش‌هایی برای میزان پیشرفت سایت به شما ارائه دهد. او باید بسیار مسئولیت‌پذیر بوده و توانایی به نتیجه رساندن اهداف تعریف‌شده را داشته باشد.

اطلاع از اخبار و شیوه‌های روز سئو

ازآنجایی‌که رویکرد موتورهای جستجو و الگوریتم‌های گوگل مدام در حال تغییر و تحول است، بنابراین نیاز است که مشاوره سئوی حرفه‌ای از بروزترین و بهترین شیوه‌های سئو اطلاعات کافی داشته باشید. چنین فردی مدام باید در حال تحقیق بوده و اطلاعات خود را بروز کنید تا بداند هم‌اکنون چه نوع تکنیک‌هایی مفید بوده و منسوخ نشده است. علاوه بر این باید انعطاف‌پذیر بوده و فوراً استراتژی‌های خود را بر اساس آپدیت الگوریتم تغییر دهد تا آسیبی به سایت وارد نشود. از ابزارهای فعلی سئو‌ و سایت‌های آنالیز نیز دانش کافی داشته باشد. فراموش نکنید شما نیز به‌عنوان کارفرما یا مدیر سایت نیاز است که به پیشنهادات مشاور به خوبی گوش دهید و کارهایی که از شما می‌خواهد را انجام دهید.

درک بالا و قدرت تجزیه و تحلیل

یک مشاوره سئوی وظیفه‌‌شناس باید بتواند مسائل را بسیار عمیق تحلیل کند. چنین فردی پس از تحلیل مناسب، می‌تواند اهداف بیزینس را اولویت‌بندی کرده و راهکارهای مناسب را برای پیشرفت تیم سئو و همچنین تیم تولید محتوا ارائه دهد. او باید توانایی تحلیل رقبا و دیگر سایت‌های مرتبط، تحلیل رفتار کاربرهایی که وارد سایت می‌شود و همچنین آنالیز استراتژی‌هایی که برای سایت در نظر می‌گیرد را داشته باشد.

 

چرا باید برای سئو مشاوره بگیریم؟

مشاوره درواقع تمام اطلاعاتی که در مورد سئو نیاز است را می‌داند. به شما کمک می‌کند تا کمپین سئوی موفقی داشته باشید. درواقع آن دسته از کسب‌وکارهایی که خواهان پیشرفت بوده، نیاز به جذب ترافیک ارگانیک و همچنین افزایش فروش دارند به مشاوره سئو نیاز ویژه‌ای دارند تا سایت آن‌ها ازنظر مشکلات تکنیکال بررسی‌شده، همچنین به سئو داخلی و خارجی نیز پرداخته شود. به‌طورکلی شما عزیزان باید بدانید که هر نوع کسب‌وکاری که داشته باشید امکان رشد و آمدن به صفحه یک گوگل وجود دارد.

استخدام یک مشاوره سئو به شما کمک می‌کند کسب و کار شما بهبود یابد. همچنین ازآنجایی‌که حضور شما در وب تقویت می‌یابد، به افزایش برندینگ شما نیز کمک زیادی می‌کند.

در کلمات کلیدی بسیار رقابتی نیز به شما کمک می‌کند تا رتبه برتر را کسب کنید، همچنین ترافیک ارگانیک سایت شما افزایش پیدا می‌کند.

همچنین می‌توانید با مشاوره سئو تجربه کاربری سایت خود را بهبود ببخشید. مشتریان وفاداری پیدا کرده و درنتیجه می‌توانید آن‌ها را گسترش دهید‌.

دقت کنید در تمامی این موارد، مشاور سئو صرفاً مسیر رسیدن به موفقیت را برای شما بیان می‌‎کند و مسئولیت کیفیت انجام آن بر عهده خودتان است. اما ازآنجایی‌که مشاور هم با مسیر رسیدن به پیروزی و هم مسیر رسیدن به شکست آشنا هست، می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. اما اگر به هر دلیلی به پیشنهاد‌های او عمل نکردید مقصر خودتان هستید.

نحوه استخدام مشاور سئو (۶ سؤال مهم)

شما عزیزان باید دقت کنید هر فعالیتی که مشاور سئو انجام دهد، درنهایت باید درآمد از کسب و کار شما افزایش یابد. برای این‌که در انتخاب چنین فردی بهتر عمل کنید، می‌توانید سؤالاتی که در ادامه  بیان می‌شود را از آن‌ها بپرسید.

۱) سابقه فعالیت شما چگونه است؟

یک مشاور سئو کاربلد باید بتواند وب‌سایت‌هایی که روی آن‌ها کار کرده است را به شما اعلام کند، درواقع شما نباید به دیدن لوگوی شرکت‌های مختلف که او در سایت خود قرار داده بسنده کنید، بلکه باید خودتان با مشتریان تماس گرفته و عملکرد فرد موردنظر خود را بپرسید. همچنین از مشاور سئو درخواست کنید که به شما در مورد مشاوره‌های قبلی که داشته اطلاعاتی ارائه دهد تا شما بتوانید بررسی کنید که سیر صعودی و پیشرفت وجود داشته یا خیر.

۲) در انجام چه کاری تخصص بیشتری دارید؟

ازآنجایی‌که هیچ مشاوره یکسانی وجود ندارد، بنابراین نیاز است که با توجه به تخصص افراد بهترین گزینه را برای کسب و کار خود انتخاب کنید. یک مشاور باید در سئو داخلی، خارجی، تکنیکال و مواردی از این قبیل تسلط کافی داشته باشد. اما برخی از افراد بر روی یک زمینه‌‌ی خاص تمرکز بیشتری کرده، درنتیجه تخصص بیشتری دارند و این مورد هیچ مشکلی ندارد. به‌هیچ‌وجه ضروری نیست که فرد موردنظر شما به تمامی مباحث کاملاً مسلط باشد. شما می‌توانید بر اساس نیاز، مشاور خود را انتخاب کنید.

۳) هزینه مشاوره شما چقدر است؟

از مشاور سئو درخواست کنید، هزینه انجام کار خودش را به‌صورت شفاف اعلام کند. با توجه به اینکه در حوزه‌های دیجیتال مارکتینگ اتحادیه‌ای وجود ندارد، درنتیجه این هزینه در ابتدای کار به‌صورت توافقی خواهد بود. چنین فردی می‌تواند به‌صورت ساعتی (موقت) و همچنین دائم در طول پروژه همراه شما باشد.

۴) از چه ابزارهایی و چگونه استفاده می‌کنید؟

مشاوران سئو خبره به اکثر ابزارهای جدید سئو تسلط دارند، همچنین تسلط به گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول گوگل نیز نیاز است. درواقع اجازه دهید که مشاور در مورد فرآیندهای کاری خود به شما توضیح دهد.

۵) آیا دستیابی به رتبه یک را تضمین می‌کنید؟

قرار گرفتن در صفحه اول نتایج جستجو به‌ویژه لینک ۱ بسیار ایده‌آل است، اما تضمین آن غیرممکن است؛ زیرا گوگل بیش از ۲۰۰ فاکتور برای رسیدن به رتبه‌های برتر را در نظر گرفته است. بنابراین شما باید موارد زیادی را اعمال کنید و درنهایت باید بدانید که این جایگاه متعلق به گوگل است. هیچ شرکت سئو و یا مشاوره‌ای نمی‌تواند تضمین بدهد و فریب افرادی که تضمین می‌دهند را نخورید. اما فراموش نکنید نمونه کارهای مشاور سئو را حتماً به‌دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید او توانایی بهبود رتبه، افزایش ترافیک و همچنین افزایش فروش شما را دارد.

۶) آیا با سئو محلی آشنایی دارید؟

اگر شما نیاز به مشاوره سئو در مشاغلی مانند کافی‌شاپ، رستوران، باشگاه و مواردی از این قبیل هستید، انجام سئوی محلی برای شما بسیار مؤثر واقع‌شده و درنتیجه منجر به افزایش ترافیک مشتریان می‌شود‌. سئوی محلی باعث می‌شود افراد نزدیک، بسیار سریع‌تر شما را پیدا کنند. درنتیجه بازدید بیشتر شده و رتبه شما از نظر محلی بسیار بهبود پیدا می‌کند.

پیشنهاد ما به شما این است که هر چه سریع‌تر از خدمات مشاوره سئو استفاده کنید و استراتژی‌هایی که او ارائه می‌دهد را رعایت کنید تا بتوانید کسب و کار خود را بهبود دهید.

هزینه مشاوره سئو

هزینه و تعرفه مشاوره سئو

هزینه‌ای که مشاور سئو دریافت می‌کند تا خدمات خودش را ارائه دهد، بسیار متغیر بوده و تعرفه مشخصی را نمی‌توان برای آن تعیین کرد.

همان‌طور که هزینه سئو سایت به عواملی مانند تعداد کلمات کلیدی، میزان رقابت آن کیوردها، مدت‌زمان رسیدن به نتیجه مطلوب، خرید ابزارهای سئو، لینک بیلدینگ و مواردی از این قبیل بستگی دارد، هزینه مشاوره سئو نیز به فاکتورهایی که در ادامه معرفی می‌شود بستگی دارد و برحسب آن تعیین می‌شود، عواملی مانند:

  • سابقه کار فرد مشاور
  • نمونه کارهای او
  • میزان تخصص فرد
  • میزان حرفه‌ای بودن
  • موضوع موردنظر

البته فراموش نکنید تعرفه مدنظر به میزان انصاف فرد مشاور نیز بستگی دارد‌‌، ولی به‌هیچ‌وجه دنبال مشاوره‌های ارزان نباشید. مطمئن باشید اگر از فرد مجرب با دانش به‌روز مشاوره بگیرید، تمامی هزینه‌های شما به سود تبدیل‌شده و بازگشت سرمایه خواهید داشت.

به‌طورکلی برای دریافت مشاوره سئو از افراد حرفه‌ای که چندین سال سابقه در این حوزه دارند، باید هزینه پرداخت کنید و رایگان نیست. اما به مدت ۵ دقیقه می‌توانید با مرتضی مهرابی مشاوره رایگان داشته باشید. برای این منظور مشکل خود را با جزئیات کامل به همراه سایت و یا فروشگاه اینترنتی در بخش نظرات انتهای همین مقاله وارد کنید. در صورتیکه بتوان به‌صورت متنی پاسخ داد، در همین بخش پاسخ شما را بیان می‌کنیم، در غیر این صورت در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.

 

همکاری با مشاوره سئوی حرفه‌ای

اگر به دنبال یک مشاور سئو هستید که بتواند استراتژی‌های قابل‌اجرا برای کسب و کار شما ارائه داده و برنامه‌های بزرگی را برای شما انجام دهد، همچنین رتبه مناسب را در گوگل کسب کرده و در راه‌اندازی زیرساخت سئو و موارد دیگر به شما کمک کند، می‌توانید با شماره‌های مندرج در سایت تماس بگیرید. مرتضی مهرابی با توجه به تخصص و سابقه بسیار زیادی که در جهت مشاوره با برندهای بزرگ دارد، می‌تواند با تکیه بر اطلاعات و دانش بروز سئو به شما مشاوره‌های حرفه‌ای و تخصصی ارائه دهد و همراه شما هست تا به جایگاه مطلوب برسید و بر رقبای خود پیروز شوید. همچنین ما به شما ابزارهایی معرفی می‌کنیم تا خودتان به‌تنهایی متوجه پیشرفت سئوی سایت شده و آن را آنالیز کنید.

 

سخن پایانی

همان‌طور که مشاهده کردید مشاور سئو هیچ‌گاه برای نتیجه نهایی تضمین نمی‌دهد، اما با توجه به تجربه بسیار زیادی که درزمینهٔ سئو دارد، بهترین روش‌های بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو را برای شما بیان کرده تا از این طریق رتبه بالایی کسب کرده، همچنین نرخ کلیک، میزان فروش و درآمد کسب و کار شما افزایش پیدا خواهد کرد.

آیا شما عزیزان نیز برای بهبود سئوی سایت خود از مشاوره سئو بهره برده‌اید؟ چه کمکی به شما کرده است؟ چگونه و با توجه به چه معیارهایی چنین فردی را استخدام کرده‌اید؟ خوشحال می‌شویم در بخش نظرات انتهای این بخش پیام خود را با ما و دیگر مخاطبان سایت در میان بگذارید.

برخی سوالات متداول سئو در جلسات مشاوره

1 چقدر طول می کشد تا به صفحه اول گوگل برسم؟

2 آیا می توانم در یک صفحه از چند تگ H1 استفاده کنم ؟

3 آیا لازم است برای تمام 1000 محصولی در سایت دارم Description منحصر به فرد بنویسم ؟

4 قیمت سئو سایت من چقدر می شود ؟