مرتضی مهرابی

آموزش سئو سایت php

سلام من یک پروژه طراحی گرفتم که کارفرما برنامه هایی هم برای سئو داره، میخواستم بدونم چه اصولی رو باید در سئو سایت های php رعایت کنم؟

پاسخ شما به این سوال

همانطور که میدانید php یک زبان برنامه نویسی سمت Backend جهت پویا سازی (داینامیک سازی) وب سایت می باشد. با زبان php ما سورس صفحات خود را از طریق سرور رندر میکنیم که همین سورس برای Search Engine حائز اهمیت است.

زبان برنامه نویسی برای کرالر ها مهم نیست بلکه سورس ایجاد شده (html – Css – js) برای آنها قابل مشاهده و مهم می باشد. توجه شود که js در موج اول کرال موتورهای جستجوگر دانلود و اعمال نمی شود لذا سعی کنید در مراحل طراحی، المان های اصلی صفحه را بدون js رندر نمایید، به عبارتی از طریق درخواست های Ajax محتوا صفحه را لود نکنید.

خروجی نهایی کار (سورس صفحه) برای کرالرها مهم می باشد.

البته سرعت جنریت و باندل کدهای یک زبان برنامه نویسی روی Response Time سایت تاثیرگذار است، از این نظر میتوان گفت هرچه سایت بهینه تر کدنویسی شود تا TTFB سایت پایین تر باشد بهتر است. البته بخشی از TTFB به برنامه نویسی بازمیگردد و سرور هم در رتبه این مورد دخیل است.

جمع بندی: با خیال راحت شروع به کدنویسی کنید، فقط سعی کنید سایت زا از نظر سرعت بهینه طراحی کنید و توجه ویژه به خروجی نهایی وبسایت در سورس داشته باشید. در انتها پیشنهاد میکنیم مقاله آموزش سئو برای طراحی سایت را مطالعه نمایید.

بعد از سال ها فعالیت در حوزه وب آماده خدمت رسانی به کسب و کارهای کوچک و بزرگ هستم. در پروژه های من کیفیت در کنار اخلاق حرف اول را می زند و عاشق چالش و حل مسئله هستم.

نظرات تخصصی

از شنیدن نظرات شما خوشحال خواهم شد، همچنین به سوالات پاسخ خواهم داد.