مرتضی مهرابی

یافتن کلمات کلیدی سایت رقیب

جلسه 14.2

در این جلسه به آموزش یافتن کلمات کلیدی سایت رقیب یا رقبا بدون ابزارهای جانبی می پردازیم. لازم به ذکر است برخی ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی امکان استخراج کیورد سایت رقبا را به ما میدهند که کار ما را شدیدا راحت می کند. تکه فیلم های آموزش ابزارها که مربوط به یافتن کیوردهای رقبا است را در آینده برش می دهم و در بخش توضیحات این صفحه بارگذاری میکنم تا بتوانید مشاهده نمایید.

چگونه کلمات کلیدی رقبا را پیدا کنیم؟

  1. استفاده از سرچ گوگل با روش Site: (سایت دو نقطه)
  2. بررسی منوهای سایت رقیب و لندینگ های اصلی (دسته بندی ها)
  3. استخراج کیورد از سایت مپ رقیب
  4. کراول کردن کل سایت رقیب توسط یک خزنده و بررسی خروجی ها
روش های جدیتر به صورت آپدیت به این جلسه اضافه می شود.

  • هاست دانلود
عنوان ها

در این جلسه از آموزش سئو قصد داریم در مورد یافتن کلمات کلیدی سایت رقیب صحبت کنیم و انواع روش های پیدا کردن کلمات کلیدی رقبا را شرح دهیم. با ما همراه باشید.


چگونه کلمات کلیدی رقبا را پیدا کنیم؟

استفاده از ابزارهای آنلاین

یکی از روش های استخراج کلمات کلیدی رقبا، استفاده از سایت هایی است که این کار را برای مان راحت کرده اند. چند نمونه از سایت هایی که این خدمات را به ما ارائه می دهند عبارتند از: کی‌ورد تول، اچرفس، ماز، سمراش و… که در جلسات آینده مفصل در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

استخراج کلمات کلیدی رقبا از طریق گوگل

برای استخراج کلمات کلیدی یک سایت رقیب از طریق گوگل، می توان از دستور “site:site.com “keyword (قرار دادن آدرس سایت رقیب مقابل site: و نوشتن کلمه کلیدی مورد نظر به جای keyword) استفاده کرد که این روش تمام صفحاتی که با کلمه کلیدی مورد نظر کار شده است را به ما نمایش می دهد و به راحتی به لیستی از کلمات مرتبط با عبارت کلیدی مورد نظرمان دست پیدا می کنیم.

یافتن کلمات کلیدی از طریق سایت رقیب

برای کشف کلمات کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی مان می توان دسته بندی ها و لندینگ های اصلی سایت رقیب را مورد بررسی قرار داد و به لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع مان دست پیدا کنیم.

پیدا کردن کلمات کلیدی از طریق سایت مپ رقیب

یکی دیگه از راه ها ی استخراج کیوردها و صفحات رقیب، استفاده از سایت مپ سایت رقیب می باشد که با بررسی لینک های سایت مپ آن، می توان به صفحاتی که در مورد موضوع مورد نظرمان کار شده است دسترسی داشته باشیم. استخراج کیوردها از سایت مپ به دلیل قرار گیری URL و یونیکد شدن URLهای فارسی، ما را با مشکل مواجه می کند و با توجه به اینکه تمام صفحات سایت در سایت مپ قرار می گیرند و قابلیت فیلتر هم نداریم، بهتر است از کرالر استفاده کنیم که بعد از استخراج بتوانیم به دلخواه مواردی را فیلتر کنیم.

استفاده از کرالر برای رسیدن به کلمات کلیدی رقیب

می توان از طریق بررسی آدرس رقیب توسط یک خزنده و کرال کردن آن آدرس، دیتای مفیدی در مورد کلمات کلیدی مورد نظرمان را در اختیار داشته باشیم.


این جلسه از آموزش سئو در مورد یافتن کلمات کلیدی رقبا، به پایان رسید. اگه با وجود توضیحاتی که داده ایم، هنوز هم سوالاتی ذهن شما را درگیر کرده است، در قسمت کامنت ها سوال خودتان را بپرسید تا به شما پاسخ داده شود. موفق و پیروز باشید.

نظرات تخصصی

از شنیدن نظرات شما خوشحال خواهم شد، همچنین به سوالات پاسخ خواهم داد.