مرتضی مهرابی

سئو تضمینی سایت (۶ماهه)!

در این صفحه به بررسی خدمات سئو تضمینی و همچنین ارائه خدمات آن می پردازیم. ابتدا خواسته های کارفرما و متخصص را بررسی ، سپس چگونگی تضمین در سئو را بررسی می کنیم.

عنوان ها

خب لازم به تکرار نیست که هیچ سایتی بدون سئو شانس دیده شدن را ندارد. سئو شامل اقداماتی است که به واسطه آن گوگل متوجه سایت شما شده و آن را به عنوان یک گزینه بهتر و باارزش‌تر نسبت به رقبا شناسایی می‌کند. اما چالشی که در خصوص سئو سایت وجود دارد، این است که آیا می‌توان سئو را به صورت تضمینی انجام داد و آیا کارشناس سئو می‌تواند تضمینی در خصوص خدمات خود به کارفرما بدهد یا خیر؟ این سوالی است که خیلی از کارفرماها قبل از عقد قرارداد با کارشناس سئو، از خود می‌پرسند؟ در ادامه به این پرسش پاسخ می‌دهیم. با ما همراه باشید.

سئو تضمینی سایت

سئو تضمینی سایت

سئو تضمینی سایت

در بین خدمات نگهداری سایت، سئو یکی از هزینه‌ترین و البته حیاتی‌ترین اقداماتی است که انجام می‌شود. با خدمات سئو خوب شما یک سایت موفق خواهید داشت که به یک منبع درآمد یا سکوی پرشی برای کسب‌وکار شما تبدیل می‌شود. خب خیلی از وب‌مسترها مشکلی با هزینه کردن برای خدمات سئو ندارند اما زمانی گله‌مند هستند که کارشناس سئو حاضر نیست در ازای هزینه و وقتی که صرف می‌شود، ضمانتی به آن‌ها بدهد. اما چرا؟

استدلال سئوکار برای ضمانت نکردن خدمات سئو چیست؟

کارشناسان سئو که سعی می‌کنند از ارائه خدمات سئو تضمینی شانه خالی کنند، دلایل خودشان را دارند. آن‌ها می‌گویند که:

 1. اولا قوانین سئو، توسط گوگل تعیین می‌شود و گوگل همواره درحال تغییر دادن الگوریتم‌ها و عوض کردن شرایط است. با این اوصاف ترفندهای سئو سایت هم همواره در حال تغییر هستند و استراتژی که تا دو ماه پیش می‌توانست شما را به رتبه یک تبدیل کند، امروز شاید دیگر کاربرد نداشته باشد
 2. دوما سئو یک پروسه رقابتی است. پس نه تنها قوانین متغیر گوگل، که وضعیت سایت‌های رقیب هم در نتیجه نهایی دخیل هستند. به عبارتی ممکن است سایت شما امروز به عنوان رتبه یک یا یکی از سایت‌های موجود در صفحه اول دیده شود اما سایت رقیب با ترفندهای دیگر در این رقابت از شما جلو بیفتند و فردا جای شما را بگیرند. 

این دو عامل و متغیر بودن آن، دلیلی است که کارشناسان به سمت ارائه خدمات سئو تضمینی سایت نروند و سئو شدن سایت کارفرما را در حد احتمالات تعریف می‌کنند. خب دلیل این افراد تا حدی منطقی است اما در این بین کارفرما هم دلایل خودش را برای تضمین خواستن دارد.

استدلال کارفرما برای تضمین خواستن در ازای خدمات سئو چیست؟

 • همانطور که می‌دانید، سئو پروسه هزینه‌بر و البته زمان‌بری است. کارفرما انتظار دارد دقیقا مشخص شود که در ازای این هزینه و زمانی که صرف می‌شود، باید انتظار چه چیزی را داشته‌باشد. 
 • از طرفی متاسفانه هستند برخی از سئوکاران که تمام تلاش‌شان را نمی‌کنند و از تکنیک‌های درستی برای سئو سایت استفاده نمی‌کنند و زمانی که سئو نتیجه نداد، کم‌کاری خودشان را گردن گوگل یا رقبا می‌اندازند و به نوعی به دنبال توجیه هستند. 

در واقع وابستگی سئو به عوامل متغیر زمینه‌ای ایجاد کرده است که برخی از کارگزاران این عرصه بتوانند عدم مهارت‌شان را پشت آن پنهان کنند. در این مواقع است که کارفرما می‌گوید که متوجه شرایط سئو هست اما باز هم تضمینی می‌خواهد که به واسطه آن بتواند به کارشناس سئو اعتماد کند.

ما برخی از خدمات خود را در خلال شرایط متغیری که برای سئو وجود دارد ضمانت می‌کنیم، برخی از انواع تضمین که ما به شما ارائه می دهیم را در ادامه آورده ایم. توجه کنیم در یک همکاری سازنده و شفاف شما می توانید این موارد را از هر سئوکار یا شرکت سئو دیگری مطالبه نمایید (البته با حفظ شرایط).

انواع تضمین در سئو

 1. تضمین رتبه: ما با توجه به وضعیت سایت و کلمه کلیدی مورد نظرتان می‌توانیم در برخی موارد، رتبه سایت را تضمین کنیم. در واقع اگر کارفرما مشکل مالی نداشته باشد و بتواند هزینه استراتژی‌های گران‌قیمت رساندن سایت به رتبه یک را بپردازد، ما این توانایی را داریم که سایت او را به یکی از 3 رتبه 1 تا 3 گوگل در کلمه کلیدی مربوطه برسانیم. هر چند تضمین دقیق‌تر امکان پذیر نیست چرا که متغیر بودن پارامترها و استراتژی‌های گوگل و وضعیت رقیبان، همواره باعث نوسان داشتن رتبه سایت بین رتبه‌های 1 تا 3 خواهد بود. گاها ممکن است به دلیل آپدیت ها و یا هر دلیل دیگری رتبه به پایین تر از 3 هم تنزل پیدا کند اما در صورت وجود منابع مناسب در کمپین بعدی نتیجه باز خواهد گشت.
 2. تضمین صفحه: در مواردی که کارفرما نتیجه‌محور است و می‌خواهد بعد از صرف هزینه و وقت، یک ایده‌آل که قبلا در خصوص آن صحبت شده است را مشاهده کند، اما بودجه دسته اول را ندارد، ما می‌توانیم تضمین صفحه را به او بدهیم. در واقع ما بودجه مربوطه را از کارفرما دریافت می کنیم و سایت را به صفحه اول گوگل می‌رسانیم.
 3. تضمین انجام کار و KPI: در این موارد ما می‌توانیم برخی از پارامترها را به صورت موردی در قرارداد ذکر کنیم و مشخص کنیم که سایت در بازه زمانی مقرر شده به آن می‌رسد. برای مثال بهبود پوزیشن در سرچ کنسول، رسیدن پرفورمنس سایت به یک عدد خاص، تعداد صفحات سئو شده سایت و سایر مواردی که کارفرما مد نظر داشته باشد، در قرارداد ذکر شده و مشخص می‌شود که سایت در عرض چه مدت زمانی این موارد در سایت اجرایی می‌شوند. یا مثلا کارفرما می‌تواند در یک بازه زمانی مشخص هدف‌مندی‌های مختلف سئو را مشخص می‌کند. مثلا کارفرما می‌تواند مشخص کند که در بازه زمانی سه ماهه تکنیکال وب‌سایت تمام شود.
سئو با محاسبات دقیق به صورت تخمینی قابل تضمین است

سئو با محاسبات دقیق به صورت تخمینی قابل تضمین است

سئو تضمینی ۶ماهه

به عنوان یک وب‌مستر لازم است به این نکته توجه داشته باشید که سئو سایت یک پروسه زمان‌بر است. در واقع سئو کردن سایت در کوتاه مدت یا وعده‌هایی مانند سئو سایت در عرض یک ماه، غیرممکن نیست اما سئو سایت با تکنیک‌های کلاه‌سفید در عرض یک ماه غیرممکن است. به عبارتی هر شرکتی می‌تواند سایت شما را در کوتاه مدت سئو کند اما بعد از آن باید منتظر افت رتبه سئو سایت یا حتی عواقب منفی سئو با تکنیک‌های غیراستاندارد باشید. 

مشخص کردن زمان پروژه لازمه بررسی مواردی مانند سختی کلمات کلیدی، فعالیت های رقبا و برخی موارد دیگر می باشد اما برای پروژه هایی با سطح رقابت متوسط 6 ماه بازه زمانی خوبی جهت پدیدار شدن نتایج اولیه می باشد. این زمان ثابت نیست و برای برخی پروژه ها (مانند کلمات رقابتی حوزه گردشگری) ممکن است به بالای 1 سال هم برسد.

در صورتی که ضمانت‌های عنوان شده، عملی نشدند، چه اتفاقی میفتد؟

خب انواع تضمین‌های سئو سایت را خواندید. حالا اگر این تضمین‌ها بر سر زمان مقرر شدن عملی نشوند، چه اتفاقی میفتد؟ در این مواقع ما ضمانت بازگشت وجه داریم. یعنی طبق قراردادی که امضا می‌شود، کارفرما در صورت عملی نشدن قرارداد، می‌تواند بخشی از هزینه صرف شده را پس بگیرد.

شرایط بازگشت وجه ما

اگر شرایط زیر اتفاق بیفتد، 60 درصد مبلغ دریافتی از خدمات سئو تضمینی به کارفرما برگردانده می‌شود:

دقت کنید که بخشی از مبلغ دریافتی صرف هزینه‌هایی مانند رپورتاژ، محتوا و غیره می‌شود که قابل برگشت نیست اما بخشی از هزینه که مربوط به دستمزد تیم است، در شرایط خاص، قابل بازگشت است که در ادامه می‌خوانید.

 1. در اختیار داشتن هزینه کافی برای پرسه سئو و رسیدن به رتبه
 2. در اختیار داشتن زمان کافی برای عملی کردن مفاد قرارداد و مشاهده تاثیرات آن
 3. در مواقعی که رقبا فعالیت می‌کنند و لازم است که به باجت و زمان قرارداد اضافه شود تا رقابت را پس بگیریم
 4. انجام فعالیت‌های Negative SEO که قابل ردیابی نباشد

نظرات تخصصی

از شنیدن نظرات شما خوشحال خواهم شد، همچنین به سوالات پاسخ خواهم داد.