مرتضی مهرابی

آموزش Google Keyword Planner

جلسه 14.5

در این جلسه به آموزش گوگل کیورد پلنر (Google Keyword Planner) میپردازیم که خود بخشی از پنل Google Adwords (پنلی که تبلیغات PPC گوگل در آن تنظیم می شود) می باشد. در این جلسه یاد میگیریم چگونه فرآیند تحقیق کلمات کلیدی و استخراج کیوردهای مورد نظر را از ابزار کیورد پلنر انجام دهیم، همچنین تفاوت اطلاعات این ابزار در صورت داشتن و نداشتن کمپین فعال را باهم بررسی خواهیم کرد.

  • هاست دانلود
عنوان ها

آموزش کار با Google Keyword Planner

ابزار بعدی که برای تحقیق کلمات کلیدی در اختیار داریم، گوگل کیورد پلنر می باشد که از طریق اکانت Google Ads می توانیم به آن دسترسی داشته باشیم؛ اگر ما کمپین فعال داشته باشیم می توانیم آمار دقیق تری را مشاهده کنیم ولی اگر کمپین فعال نداشته باشیم، آمار را کلی تر نمایش می دهد.

برای استفاده از این ابزار کلمه مورد نظر را وارد می کنیم، زبان را روی فارسی قرار می دهیم و چون ایران تحریم است، لوکیشن خاصی را وارد نمی کنیم و در نهایت روی دکمه Get Results کلیک می کنیم تا لیست کلمات به ما نمایش داده شوند.

ستون های جدول کلمات هم مانند سایر ابزارها، اطلاعات آماری در مورد کلمه مورد نظر به ما نمایش می دهد و همچنین می توانیم لیست کلمات را به دلخواه فیلتر کنیم.

در ویدئو آموزش Google Keyword Planner ما به صورت کامل این ابزار را مورد بررسی قرار داده ایم.

نظرات تخصصی

از شنیدن نظرات شما خوشحال خواهم شد، همچنین به سوالات پاسخ خواهم داد.