مرتضی مهرابی

سئو سریع سایت

در ابتدا مقاله سعی میکنیم، نگاهی کلی به مبحث سئو سریع سایت بیاندازیم و بررسی کنیم که آیا سئو سایت در زمان های کوتاه ممکن است یا خیر؟ سپس به بررسی تریک های موجود جهت سئو سریع خواهیم پرداخت.

عنوان ها

سئو سریع سایت واقعیت یا دروغ؟

بدون در نظر گرفتن رقابت سایت ها پاسخ به این سوال مقدور نمی باشد، پس ما سه سایت فرضی با رقابت های کم، متوسط و زیاد را با هم در نظر میگیریم.

سایت شماره 1 با رقابت کم در حوزه “خرید و فروش لوازم صنعتی”

سایت شماره 2 با رقابت متوسط در زمینه “لوازم خانه و آشپزخانه”

سایت شماره 3 با رقابت بالا در زمینه “بلیط هواپیما”

علاوه بر بحث رقابت کلی سایت ها، رقابت کیورد مدنظر هم از اهمیت زیادی برخوردار است لذا معمولا کیورد های Head Term دارای رقابت بالا و کیوردهای Long Tail دارای رقابت پایینی می باشند که بسته به هر حوزه باید مورد تحلیل و بررسی قرار بگیرد.

قبل از ادامه مقاله لازم است با چند واژه آشنا شویم:

سئو کلاه سفید: فعالیت طبیعی سایت و رعایت قوانین و مقررات موتورهای جستجو

سئو کلاه سیاه: انجام فعالیت هایی جهت فریب موتورهای جستجو برای محبوب نشان دادن سایت و زیر پا گذاشتن قوانین و مقررات موتورهای جستجو

سئو کلاه خاکستری: فعالیت های مابین سئو کلاه سیاه و کلاه سفید

 

معرفی انواع روش های سئو (سفید - خاکستری - سیاه)

معرفی انواع روش های سئو (سفید – خاکستری – سیاه)

برای سایت 1 به دلیل رقابت پایین (البته در حال حاضر) با ساخت صفحات و انجام برخی فعالیت های خاص می توان نتیجه سریع و پایداری را به دست آورد که در ادامه با آنها اشاره می شود. زمان سریع برای سایت هایی با رقابت پایین را میتوان 2 الی 3 ماه بعد از ساخت صفحات مورد نظر در نظر گرفت.

برای سایت شماره 2 کار کمی سخت تر می باشد و فقط در صورت استفاده از تکنیک های کلاه سیاه می توان به نتیجه رسید، نتیجه کسب شده با ریسک جریمه سایت و پنالتی همراه است. به دلیل اصولی نبودن این روش ها از ذکر زمان حصول نتیجه صرف نظر میکنیم. برخی روش های کلاه سیاه در ادامه مقاله با هدف آگاهی از این روش ها مورد بررسی قرار می گیرد.

برای سایت شماره 3 سئو سریع تقریبا غیر ممکن است زیرا جهت ایجاد سیگنال محبوبیت قابل رقابت با سایت های بزرگ باید حجم اسپم زیادی را به سایت تزریق کنیم که در 90 درصد مواقع شناسایی می شود.

رقابت حوزه مدنظر یکی از عوامل موثر در زمان سئو سایت

رقابت حوزه مدنظر یکی از عوامل موثر در زمان سئو سایت

آیا سئو کلاه خاکستری و کلاه سیاه بد است؟

علاوه بر روش های کلاه سفید برای سئو سریع سایت نیاز به برخی فعالیت های کلاه خاکستری و کلاه سیاه می باشد، حال سوال جنجالی اینجاست که آیا این روش ها موجب جریمه قطعی سایت ما می شوند؟

در صورت رعایت تناسب بین فعالیت های کلاه سفید و خاکستری شاخص اسپم سایت ما در ناحیه مناسبی باقی خواهد ماند و جریمه نخواهد شد. فعالیت های سئو کلاه سیاه به شدت مشکوک می باشند و فقط روی سایت های به شدت بزرگ که برندینگ و شاخص اسپم به شدت بالایی دارند توسط افراد متخصص قابل اجرا است.

در یک کلام سئو کلاه سیاه را پیشنهاد نمی کنیم مگر در 2 حالت: 1- میخواهید کوتاه مدت جواب بگیرید و روی پایداری رتبه اصراری ندارید. 2- دقیقا میدانید چه کاری دارید انجام می دهید و با یک استراتژی دقیق به سمت سئو کلاه سیاه (آن هم در لایه های عمیق تر سایت) می روید.

 

تکنیک های سئو سریع سایت:

بعد از انجام مراحل معمول که در صفحه آموزش سئو به آن پرداختیم می توانید این نکات را جهت کاهش زمان نتیجه بخشی فعالیت های سئو به لیست کارهای خود اضافه نمایید. توجه شود که در صورت استفاده از روش های سئو کلاه سیاه و خاکستری بدون داشتن استراتژی درست عواقب کار بر عهده خودتان می باشد.

تکنیک های سئو سایت - گیچو وب

تکنیک های سئو سایت – گیچو وب

 

تکنیک های کلاه سفید:

 • ریدایرکت صفحات داخلی مرتبط و بی استفاده به لندینگ

صفحاتی که دارای اعتبار هستند در کوئری های مرتبط ولی می توانند با لندینگ ادغام شوند را ادغام و ریدایرکت میکنیم. توجه شود در این روش تمام جوانب باید سنجیده شود تا آسیبی به کسب و کار وارد نشود.

 • لینک سازی داخلی گسترده به صفحه لندینگ مورد نظر

مجدد صفحات خود را بررسی کنید، قطعا میتوانید از داخل متن صفحات لینک به لندینگ مورد نظر بدهید، هرچه صفحه قوی تر بهتر! حتما لندینگ را در هدر، فوتر و سایدبار هم لینک کنید.

 • استفاده از انواع تایپ محتوایی در صفحه (ویدئو، اینفوگرافیک، صوت و …)

جهت غنی کردن محتوا صفحه از تایپ های محتوایی جدید و محبوب جهت ارزشمند نشان دادن صفحه خود استفاده نمایید.

 • نوشتن یک محتوای جامع و طولانی (آسمان خراش) در لندینگ

تجربه نشان میدهد محتواهای طولانی که همه جوانب را در نظر گرفته اند زودتر رتبه میگیرند و حتی در رنکینگ بهتر عمل میکنند، از آن غافل نشوید فقط توجه کنید که محتوا شما باید برای کاربر مفید باشد.

 • استفاده از Schema مناسب جهت نمایش در Giant Result یا Top Search Result

هرچند که Giant Result در ایران به درستی و گستردگی وب خارج نمی باشد اما امید است زمانی که شما دارید این مقاله را میخوانید شاهد المان های پاسخ کوتاه در نتایج جستجو باشیم. با استفاده از اسکیماهای مناسب بدون قرارگیری در لینک 1 و فقط از Giant Result ها ورودی قابل توجهی می توانید بگیرید.

 

تکنیک های سئو کلاه خاکستری:

 • فعالیت در سایت های UGC و لینک سازی اصولی
 • خرید بازدیدهای طبیعی برای سایت به صورت منظم و اصولی
 • ارسال Social Signal به صورت اصولی روی سایت
 • خرید لینک های رپورتاژی اصولی برای سایت
 • استفاده از استراتژی های OFF-Page SEO جدید جهت انتقال هرچه بهتر قدرت
 • گره بندی لینک سازی ها برای انتقال قدرت بهتر
 • استفاده از لینک های Money Robot و سایر ابزارها برای لایه های 3 و 4 سایت

 

تکنیک های سئو کلاه سیاه

 • خرید لینک های انبوه برای لندینگ (مخصوصا کامنتی و پروفایلی)
 • خرید بازدیدهای فیک گوگلی روی لندینگ به صورت انبوه
 • خرید لینک های سایت واید به صورت انبوه (مخصوصا فوتری)
 • استفاده از لینک های مخفی (هم داخل و هم خارج سایت)
 • استفاده از PBN های غیر اصولی

 

جمع بندی و صحبت دوستانه با کارفرمایان:

سئو فرآیندی زمان بر و مستمر است، این خوب است که به دنبال نتیجه گیری سریع در تخصصتان یا کسب و کارتان هستید اما آگاه باشید که این عجول بودن میتواند روند شما را حتی از حالت عادی هم کندتر کند. در این مقاله سعی کردیم برخی تکنیک های کاربری جهت سئو هرچه سریعتر سایت را باهم بررسی کنیم، از آنها استفاده کنید اما زیاده روی نکنید و همیشه سعی کنید شاخص طبیعی بودن شما بیشتر از شاخص اسپم بودنتان باشد.

اگر حاشیه امنیت شاخص طبیعی بودن را رعایت کنید و دست به کارهای عجیب و غریب هم نزنید خطری شما را تهدید نمیکند. در صورت فعالیت های اصولی حتی با آپدیت های گوگل هم سایتتان افت نمیکند بلکه بهبود رتبه هم خواهید داشت.

بدانید و آگاه باشید در فعالیت های Gray Hat استراتژی و طبیعی سازی حرف اول را میزند، پس اگر واقعا به دنبال سئو سریع سایت هستید با یک متخصص سئو در قالب مشاوره یا منتورینگ همراه شوید تا ریسک فعالیت هایتان به حداقل برسد.

نظرات تخصصی

از شنیدن نظرات شما خوشحال خواهم شد، همچنین به سوالات پاسخ خواهم داد.