مرتضی مهرابی

سئو سایت وکیل

در این مقاله به بررسی مراحل و نکات سئو سایت وکلا و موسسات حقوقی میپردازیم و با مزایا استفاده از سئو برای جذب مشتری وکیل ها آشنا می شویم.

عنوان ها

با راه اندازی سایت و سئو سایت وکیل شما از ترافیک گوگل، برای برندسازی و معرفی خودتان به مخاطب استفاده می‌کنید. اما مطلبی که این مقاله در محور آن گردآوری شده است این است که سئو سایت وکیل چه مراحلی دارد و به چه صورت انجام می‌شود؟

سه استراتژی کلی برای سئو سایت وکلا

سایت خدماتی

سایتی که کاربر با اطلاعات پایه ‌ای مانند خدمات وکیل مورد نظر، شیوه تماس، سوابق کاری و مواردی از این دست آشنا شده و در نهایت می‌تواند با وکیل ارتباط برقرار کند. سایت ‌های خدماتی معمولا اصراری بر پاسخگویی به سوالات کاربر ندارند و محتوا محور نیست.

سایت با یک وبلاگ فعال

جالب است بدانید امروزه بیش از 94 درصد از افراد برای پیدا کردن پاسخ سوالات‌شان به گوگل مراجعه می‌کنند. مثلا کسی که به دنبال طلاق توافقی است و می‌خواهد بداند این پروسه چند ماهه انجام می‌شود یا کسی که به مشکل انحصار وراثت خورده است و می‌خواهد بداند که چه کاری برای حل پرونده‌اش باید انجام بدهد، در اولین قدم سری به گوگل می‌زند تا کمی تحقیق کند. وکلا برای جذب این افرد یک وبلاگ فعال در سایت ایجاد می‌کنند و موارد این چنینی را توضیح می‌دهند.

سایت خبری

یک دسته دیگر از وکلا شیوه دیگری دارند و به جای مقالات آموزشی، با منتشر کردن اخبار مرتبط با شغل‌شان ترافیک جذب می‌کنند.

سایت شما جز کدام دسته است؟ نوع سایت شما مشخص می‌کند که سئوکار باید چه استراتژی برای سئو پیش بگیرد. البته در صورت وجود منابع انسانی و مالی مناسب، فعالیت همزمان روی همه فیلدهای فوق الذکر بهترین حالت است.

سئو سایت وکلا را انجام دهید و بهترین رقیبان‌تان را پشت سر بگذارید:

حتما می‌دانید که سایت بدون سئو شدن، شانسی برای دیده شدن ندارد. اما مسئله فقط این نیست. پارامتر دیگری هم وجود دارد به نام رقابت. شما می‌توانید وکیل خوبی در حوزه مورد نظرتان باشید اما اگر نتوانید سوابق کاری و مهارت‌تان را برای مخاطب به عرصه نمایش بگذارید، شانسی برای گرفتن پرونده بیشتر ندارید.

همانطور که گفتیم امروزه 94 درصد از مردم برای گرفتن جواب سوالات‌شان به گوگل مراجعه می‌کنند. در بین این آمار افرادی هستند که برای حل مشکل حقوقی‌شان سراغ گوگل می‌روند، به سایت یک وکیل هدایت شده و در نهایت با او تماس می‌گیرند. تا زمانی که سایت شما در بین لیست پیشنهادات گوگل نباشد، شانس اینکه بهره‌ای از این آمار بزرگ دریافت کنید را از دست می‌دهید. به همین خاطر است که نه تنها باید یک سایت قوی راه‌اندازی کنید که با سئو کردن بهینه سایت، سعی کنید در کلمات کلیدی مورد نظرتان، از رقبا جلو بیفتید.

برای سئو سایت چه کارهایی انجام می‌شود؟

در سئو سایت وکلا چند مرحله کلیدی وجود دارد که از سایر مراحل جدی‌تر است:

استخراج کلمات کلیدی مناسب

در این مرحله تیم سئو باید کلیدواژه ‌های حقوقی مناسب را پیدا کرده و بعد از هماهنگ کردن با شما، روی آن‌ها کار کند. درواقع شما به عنوان یک وکیل احتمالا در برخی از زمینه ‌های کارهای حقوقی، پرونده ‌های بیشتری می‌پذیرید یا ترجیح می دهید در آن زمینه ‌ها کار کنید. تیم سئو می‌تواند کلیدواژه ‌های مرتبط با زمینه کاری مورد علاقه شما را استخراج کرده و بعد از هماهنگی با شما، کارش را شروع کند. انتخاب بهترین کلمات کلیدی با توجه به میزان اهمیت‌شان، میزان رقابت کلمات و شانس جذب ترافیک بیشتر، اهمیت زیادی برای سئو سایت دارد.

سئو سایت وکیل

سئو سایت وکیل

آنالیز وضعیت رقیبان

یکی دیگر از کارهایی که برای سئو سایت وکلا باید انجام شود، بررسی سایت رقیبان جدی شما است. بعد از مشخص کردن کلمات کلیدی، سایت‌های رقیب که در آن کلمات کلیدی وضعیت بهتری دارند پیدا کرده و استراتژی‌هایی برای شکست آن‌ها آماده می‌شود. وظیفه سئو همیشه رقابت با سایت‌های دیگر است.

سئو محلی

به عنوان یک وکیل شما باید بتوانید از محدوده مکانی اطراف خودتان پرونده‌های بیشتری بگیرید. برای سئو محلی باید استراتژی های قوی مهیا شود. کلمات کلیدی محلی کاربردی مشخص شوند و سایت برای آن‌ها سئو شود. مثلا اگر در محدوده مکانی شما پرونده ‌های انحصار وراثت آمار بیشتری دارند، می‌توانید سایت را برای کلمه کلیدی مرتبط سئو کنید. همچنین با استفاده از google my business می‌توانید در لیست جستجوی محلی هم حضور پیدا کنید. به این صورت این امکان وجود دارد که اطلاعات مکانی و آدرس خودتان را داخل نقشه وارد کنید تا کسانی که به مشاوره نیاز دارند، آدرس شما را پیدا کرده و برای مشاوره به دفتر شما مراجعه کنند.

کارهایی که برای سئو سایت وکلا و سایر سایت‌ها انجام می‌شود:

تولید محتوا مرتبط

اگر سایت محتوا محور دارید و به یک سایت خدماتی اکتفا نکرده‌اید، شما به تولید محتوای کاربردی و هدف‌دار نیاز دارید. مشخص کنید که استراتژی شما برای تولید محتوا چیست؟ می‌خواهید روی اخبار تمرکز داشته باشید یا مقالات حقوقی؟ درواقع استراتژی محتوا چیزی است که شما آن را معین می‌کنید و کارشناس سئو در راستای آن پلن تولید محتوا را مشخص می‌کند.

بهبود سرعت سایت

این کار هم از نظر تکنیکال و هم از نظر افزایش ماندگاری کاربر مهم است. از تیمی استفاده کنید که با تهیه هاست مناسب و بهینه‌سازی تصاویر و رعایت سایر نکات کلیدی، سرعت سایت را بهبود دهند. درواقع سرعت سایت یکی از پارامترهایی است که بعد از تحویل گرفتن سایت از تیم سئو باید آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که در تمام پلت‌فرم‌ها، سایت با سرعت بالا لود می‌شود.

لینک ‌بیلدینگ

یکی از کارهایی که برای سئو سایت وکلا انجام می‌شود، لینک سازی است. با لینک بیلدینگ داخلی و خارجی جایگاه سایت را به گوگل نشان می‌دهید و روز به روز اعتبار سایت بالا می‌رود.چک کردن دوباره سئو داخلی با بررسی مواردی مانند ساختار urlها، موبایل فرندی بودن، آپدیت منظم سایت و غیره جز سایر مواردی است که برای سئو شدن سایت وکلا انجام می‌شود.

سئو سایت وکیل

سئو سایت وکیل

بعد از پروسه سئو، باید چه انتظاری داشته باشید؟

بعد از سئو سایت و بعد از طی شدن پروسه زمانی مشخص شده که معمولا 6 ماه است، شما باید شاهد دریافت یک ترافیک معقول از گوگل باشید که بخشی از این ترافیک به مشتری شما تبدیل شده و از راه تماس یا مراجعه به دفتر، از خدمات شما استفاده می‌کنند. مواردی مانند میزان ترافیک دریافتی، نرخ تبدیل کاربران به مشتری، استراتژی‌های تولید محتوا و غیره از جمله مواردی است که شما پارامترها و کم و کیف آن را در قرارداد تضمین سئو با ما تعیین می‌کنید.

 

 

نظرات تخصصی

از شنیدن نظرات شما خوشحال خواهم شد، همچنین به سوالات پاسخ خواهم داد.